Переваги лазера хірургічного діодного «LIKA-surgeon+»- Малотравматичність - точний, строго дозований вплив лазерного випромінювання забезпечує мінімальне пошкодження навколишніх тканин.
- Надійний гемостаз – за рахунок коагуляції крові на стінках розрізу лазерні операції практично безкровні, що забезпечує чудовий огляд операційного поляі надійний гемостаз.
- Висока точність – висока точність та повторюваність параметрів лазерного впливу дозволяє максимально контролювати зону термічного пошкодження тканин.
- Стерильність післяопераційної рани – лазерне випромінювання вбиває патогенні мікроорганізми, попереджаючи цим розвиток післяопераційних гнійних ускладнень.
- Безболісність - лазерні операції менш болючі для пацієнта, ніж традиційні втручання. Іноді анестезія не потрібна або достатньо лише аплікаційної анестезії.
- Легкий післяопераційний період – завдяки малотравматичності лазерного оперативного втручання післяопераційний період проходить безболісно і значно швидше, ніж при традиційному хірургічному втручанні.
Важливу роль у реалізації лазерних технологій відіграє правильний вибір робочої довжини хвилі випромінювання, оскільки саме довжина хвилі є основним чинником, що визначає глибину впливу лазера на біотканину.
Для підвищення ефективності роботи хірургів хірургічні діодні лазери «LIKA-surgeon» і «LIKA-surgeon+» мають широкий вибір робочих довжин хвиль, найбільш затребуваних у хірургії.
Найбільш універсальним «хірургічним інструментом», що підходить для проведення більшості хірургічних втручань, є лазерне випромінювання з довжинами хвиль в діапазоні 940-980 нм.
Воно добре поглинається як у воді, так і в оксигемоглобіні, і тому оптимально поєднує в собі ріжучі та коагулюючі властивості.
Випромінювання з довжинами хвиль 810 нм і 1060 нм проникає в біотканини глибше, у зв'язку з чим може бути ефективно використано для об'ємного прогріву біотканин аж до температури їхньої коагуляції, що необхідно, наприклад, для термотерапії пухлин. На практиці дані лазери широко застосовуються для лазеріндукованої інтерстиціальної термотерапії вузлів щитовидної залози (LITT).
Також лазери з довжинами хвиль 810 нм та 1060 нм ефективно використовуються для проведення процедур лазерної термотерапії (ЛТТ) при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, травм різної локалізації, ран та опіків.
Довжини хвиль 1470 нм і 1940 нм припадають на максимум поглинання у воді, що зумовлює їх широке застосування у флебології (операція ЕВЛК).